Hadımköy Temizlik Hizmetleriz

İstanbul İli  Hadımköy  İlçesinde Su Baskını Sonrası Temizlik,İnşaat Temizliği,Cam Temizlik İşleriniz,Yangın temizliği,Boya badana temizliği,Cam temizlik şirketi,Ev temizlik şirketi,Eczane temizliği,Ofis temizliği,Fabrika temizlik şirketleri,Villa temizliği,Sağlık ocağı temizlik firması,Zemin temizlik firmaları,Boş Daire Temizliği,Tadilat Sonrası temizlik,Virüs temizliği İşleriniz PAK Temizlik Firması olarak bizler, makinelerimizle , kaliteli ürünlerimizle  konusunda eğitilmiş personellerimizle hijyenin gerektirdiği tüm titizliği ve dikkati göstererek genel temizlik, cilalama, dış cephe temizliği, cam silimi ve acil temizlik konularında 7/24 siz değerli müşterilerimize hizmet vermeye hazırız .Temizliğin her safhasında kullanılan, teknik malzeme ve ekipmanlar ile temizlik ürünleri her zaman TSE, ve ISO standartlarına uygun olup, bu konulardaki titizlikte kesinlikle taviz verilmemektedir.

Hadımköy  İlçesinde hizmet verilen alanlar:
Üniversite, fırın, ev, hastane, konut, restoran, lokanta, sağlık ocağı, yurt, mağaza, yuva, dükkan, alış veriş merkezi (AVM), otel, depo, pastane, camii, yemekhane, imalathane, ofis, hamam, market, büro, tatil köyü, ticaret merkezi, üretim alanları, işyeri, okul, bina, apartman, daire, pansiyon, dershane, kolej, klinik, eczane, güzellik salonu, tıp merkezi, film çekim yerleri (set ve stüdyo), fuar ve stand alanları, spor salonu, tiyatro ve temizlik ihtiyacı olan her bölgeye her alana hizmet veriyoruz.  Eşyalı, boş, inşaattan çıkmış, yangın sonrası veya su baskını görmüşse lütfen bu hususları bizi aradığınızda belirtiniz,1890 yıllarında demiryolunun işlemeye açılmasından sonra civar Rum Köylerinden 8 – 10 Rum ailesi Hadımköye yerleşmiştir. Bunlar Türkiye ile Yunanistan arasında ki  Ankara antlaşmasına kadar burada ki  varlıklarını sürdürmüşlerdir.  Şu anda ki subay lojmanlarının bir bölümü bunlardan hazineye intikal eden arazi üzerine kurulmuştur.

Hadımköy coğrafi konum nedeniyle  Büyükçekmece – Terkos gölleri arasın da yer alan  çatalca müstahkem mevkilerinin  hemen arkasın da bulunduğundan eskiden beri büyük askeri birlik karargahlarının  konuşlandığı bir yer olmuştur. Hadımköy’de 1959 yılına kadar 3. Kolordu, 1974 yılına kadar 1. Zırhlı Tümen karargahı faaliyette bulunmuş,  bu tarihten itibaren de  1. Zırhlı Tugay karargahı burada faaliyetini sürdürmektedir.

Gerek Hadımköy içinde gerekse civarında ki  bölgelerde bu gün kalıntılarına rastlanan askeri yapılar buralarda daha önce konuşlanmış bu birliklerin ve bu birliklerde hizmet görmüş komutanlarımızın  çabalarını gözler önüne sermektedir. Bölgedeki tahkimatı da  bunların birer parçası olarak  tesis edildikleri tarihten bu güne kadar varlıklarını sürdürmeleri yapımında gayretleri geçenleri saygıyla yad etmemize  vesile olmaktadır.

Hadımköy ve çevresinde  Balkan Savaşı ve 1. Dünya Savaşı sonunda  Çatalca mevzii olarak bilinen bölgede 3000 üzerinde çeşitli amaçlar için inşa edilmiş tabya ve koruganlar bölgeye askeri bir karakter vermektedir. Bölgede biri Hadımköy’ün içinde  diğeri ise yakın çevreye yapılmış  Balkan Savaşı Şehitlerini sinesinde barındıran  bir çok şehitlik mevcuttur.  Bunlardan bilinen bazıları  Gaziler, Çifte Nöbetçiler ve Dağyenice  köyünden Yazlık köyüne giderken 3 km mesafede ki Alahiye Taburu Şehitliklerinden özellikle sonuncusu her seviyede ki  birlik komutanı için  keşif, emniyet ve irtibat konularına her zaman ve her türlü koşulda önem verilmesi  gerçeğini acı bir tablo olarak simgelenmektedir.

Hadımköy Bucağı İstanbul İlinin Çatalca İlçesine bağlıdır. E-5 Karayolunun Küçükçekmece-Büyükçekmece  arasında ki kapı karakolu olarak bilinen kesimden  ayrılan ve E-5 yolunun eski İstanbul şosesine bağlayan asfalt yol üzerinde 15. km de yer almıştır. Bucak kuzey istikametinde uzanan iki sırt hattı arasında ki  Hadımköy Deresinin batı yamacında bir koridor karakterinde ki arazi üzerinde bulunmaktadır. Bu konumu nedeniyle gerek Karadeniz’den  güneye esen  kuzey rüzgarlarının, gerekse Marmara’dan Kuzeye esen lodos rüzgarlarının etkisi altında kalmaktadır.

Karadeniz ve Marmara’ya ilaveten Terkos ve Büyükçekmece ve hatta bir ölçüde Küçükçekmece göllerinin de etkisi altında bulunan  Hadımköy’de  hava çok rutubetli ve bol yağışlıdır. Sık sık ta sise rastlanır. Hava sıcaklığı genellikle civarda ki meskun mahallere kıyasla daha düşüktür. Toprağın yapısı yağışlı havalarda çamura dönüşmekte bu yayaların dahil yollar dışında ki hareketlerini  büyük ölçüde engellemektedir.  Bucak merkezini hemen batısın da  Kuzey – Güney  istikametinde oluşan dere yazın kurur. Yassıören Köyünden itibaren  Balkız Deresi, Gürpınar Deresi, Akpınar Deresi olarak tanımlanan Hadımköy Deresi  güneye doğru uzaklaştıktan sonra  tekrar Akpınar Deresi adını alır.

Bucak deresinin rakımı 140 m. dir çevrede ki başlıca yükseklikler hemen doğuda ki 160 rakımlı Derviş Tepesi, buradan güneye asfalta paralel olarak uzanan sırtlar üzerinde ki 160 rakımlı İncirlik tepesi, 156 rakımlı Sivri Tepe ve 172 rakımlı Çatalkaya Tepesi ile  Bucak güneyinde 185 rakımlı  Kadriye Tepesi ve 183 rakımlı Sancaktabyabaşı  Tepesidir.  Hadımköyü diğer merkezlere bağlayan karayolu Kapıkarakolu, Çakmaklı, Hadımköy, Yassıören asfaltı bucak içinden geçer.  Asfalt yol ayrıca güneyde Kadriye Tepesi hizasından başlayarak  Bucağın kuzey çıkışında şehitlik hizasında ana yolla birleşen ve meskun mahallin batısından  geçen 3 km’lik  varyantı da içerir.

Yassıören den itibaren asfalt yol batıya doğru  Çilingir – Aranavutköy üzerinden İstanbul’a doğuya doğru Saray – Vize üzerinden Kırklareli’ne uzanır. Doğu istikametinde ki uzantı  Yassıören’den 2 km kuzeye bir yolla Durusu ile  Baklalı üzerinden Kemerburgaz’a irtibatlanır. Yassıören’den batıya uzantısı 15 km. sonra Subaşı köyünden güneye bir yolla Çatalca’ya birleşir.

İstanbul’u Avrupa’ya  bağlayan Demiryolu ulaşımı daha önceleri Hadımköy den geçmekte iken  bu hattın kısaltılarak kapasitesinin genişletilmesi sonun da  Ömerli – Yeşilbayır arasına inşa edilen tünelin 14 Kasım 1980  tarihinde hizmete açılmasıyla  Hadımköy’den geçen demiryolunun kullanılmasına son verilmiş ve burada ki DDY faaliyetine ve dolayısıyla  istasyonda ki çalışmalara son verilmiştir.

Daha önceleri Hadımköy’ün  sosyal ekonomik ve kültürel yaşamına renk katan ve olumlu katkıları bulunan  demiryolu artık yalnızca istasyon binaları ve trenlerin buradan geçişini bilenlerin anılarını tazelemekten öteye bir katkıda bulunmamaktadır.

1972 yılına kadar Hadımköy nüfusu yerli halk ve subay, astsubay ailelerinin sayısı ile sabit kalmışsa da fabrikaların kurulmasıyla  bu rakam nispeten  artış göstermiştir. 1980 yılı sayımına göre bucak merkez nüfusu 4995 dir. Bucak İstasyon ve Sağlık Mahallelerinden oluşur. Müstakil Belediyesi mevcuttur. Bucağa bağlı köyler; Yassıören, Durusnköy, Sazllıbosna, Ömerli, Deliklikaya dır.

Pak Temizlik Şirketleri